Biuro detektywistyczne "Prywatny Detektyw" Poznań

Profesjonalne dochodzenia, śledztwa i ochrona

Zadzwoń do nas
733 268 909

Prawo pracy

Prawo pracy – czego dotyczy?

Do najczęstszych obszarów łamania przepisów w biznesie jest prawo pracy. Każdy może paść ofiarą jego nadużycia, niezależnie od tego czy jest pracownikiem w oddziale prężnie prosperującej firmy, czy też osobą zatrudniającą dziesiątki pracowników we własnym przedsiębiorstwie. W dziedzinie prawa pracy znajdują się różnego typu negatywne zachowania, najczęściej wynikające z nieprawidłowości w stosunkach pracownika i pracodawcy.

Z poziomu pracownika, najczęstszymi problemami są przede wszystkim:

  • upokarzanie, zastraszanie, bądź poniżanie pracownika (mobbing)
  • wykorzystanie zależności pracownik-pracodawca w celach niezwiązanych z działalnością służbową
  • molestowanie seksualne pracowników
  • stalking
  • znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad pracownikiem

Pracodawcy z kolei mogą borykać się z następującymi trudnościami:

  • nadużycia w kwestii urlopów, zwolnień lekarskich, bądź macierzyńskich
  • niedotrzymywanie warunków umowy o pracę
  • oszustwa związane z okresem wypowiedzenia

Tego typu sytuacje, niestety, należą do codzienności wielu osób. Nie każdy jest świadom swoich praw oraz możliwości walki o przywrócenie prawidłowego stosunku pracy. W dobie internetu i szybkiego przepływu informacji, wiedza z dziedziny kodeksu pracy znacząco się poszerza, co pozwala stopniowo minimalizować problemy związane z zatrudnieniem. Nie każdy problem jesteśmy jednak w stanie rozwiązać samodzielnie.

Specjaliści z dziedziny prawa pracy do Twojej dyspozycji!

Prawo pracyZnajomość prawa pracy w dzisiejszych czasach może okazać się niezbędna – czasem jednak nie jest wystarczająca, aby rozwiązać nasze problemy zawodowe. Innowacyjna formuła biura detektywistycznego łączonego z kancelarią adwokacką może okazać się dla Ciebie idealną receptą. Współpraca z nami umożliwi Ci przeprowadzenie skutecznego procesu śledczego, w połączeniu z konsultacją z profesjonalnymi adwokatami, wyszkolonymi z zakresu kodeksu prawa pracy. Postaramy się w miarę naszych możliwości rozwiać każdą Twoją niepewność, abyś mógł w spokoju kontynuować swoją karierę zawodową. Niezależnie od charakteru Twojej profesji, dołożymy wszelkich starań przy zebraniu wiarygodnego materiału dowodowego oraz przygotowywaniu Cię do dalszych działań sądowych.